کمی قبل تر ، فکر میکردم عشق باید وقتی ایجاد شود که یک آدم بی عیب و نقص با تمام خوبی های ظاهری و باطنی مقابلت قرار بگیرد تا بتوانی دوستش داشته باشی ،  همان وقت ها بود که دوست داشتم عکس تمام عاشق معشوق های اطرافم را در کنار هم ببینم و میزان عشقشان را با نگاه بسنجم ، اصلأ هم برایم مهم نباشد عشق چیزی فراتر از اینست و آدم کامل هم توی دنیا وجود ندارد !.
دلم مثل خیلی های دیگر یک آدم رویایی میخواست ، از آنهایی که هم زیبایند هم قدبلند و چهارشانه ، هم خوش اخلاق و بااحساسند ، هم مهربان و پر انرژی.دلم کسی را میخواست که شبیه فلان بازیگر باشد و موهایش را مثل فلان خواننده کوتاه کند ، هر روز جور تازه ای دوستم داشته باشد ، هربار اتفاق های تازه ای برایم رقم بزند ، غمم را بداند ، شادی أم را بداند ، معنای نگاهم را بداند ، خوشبختی را بلد باشد و قصری از محبت برایم بسازد.
میخواستم عاشق کسی باشم که هیچ ایرادی نداشته باشد .
توی خیابان ، مغازه ، کتاب فروشی ، نمایشگاه ، اداره ، بانک میگشتم و میگشتم که دست بگذارم روی بهترین آدم و توی رویای خودم بروم و بگویم آهای شما که میتوانم عاشقتان باشم ما خیلی بهم می آییم آیا مایلید شماهم عاشقم باشید ؟!!!؟! مدت ها گذشت ، عاشق و معشوق های زیادی را دیدم ، حرف های زیادی شنیدم از زیباهای بی اخلاق ، از پولدارهای خائن از نامهربان های تحصیل کرده از قد بلند ها و قد کوتاه های بد و خوب ، از عاشق های خوشبختی که هرکدامشان چیزهایی کم داشتند اما عاشق بودند آنقدر دیدم و شنیدم که حساب کار دستم آمد. فهمیدم عشق آدم کامل و ناکامل نمیشناسد !! اصلأ عشق بهم می آییم و نمی آییم نمیشناسد یکهو دستت را میگیرد و میگذارد توی دست کسی که اصلأ شبیه آدم رویایی أت نبوده و نمیتواند باشد ، حالا این وسط شاید بعضی چیزها مثل رویاهایت از آب دربیاید و باعث شود خودت را خوشبخت ترین آدم دنیا بدانی.یا شاید خیلی عجیب تر از این هم وجود داشته باشد !!
حالا وقتی کسی درباره ی عشقش حرف میزند ، دوست ندارم عکسش را ببینم ، دوست ندارم دنبال دلیل باشم و مدام سوال های چرا دار بپرسم !! حالا از عشقشان که میگویند نگاهم برق میزند و لب هایم تحسین شان میکند ، دیگر نه عکس میخواهم ، نه دلیل.
چون میدانم عشق عیب پوش خوبیست و آدم هایی که دل به دریای عاشقی میزنند هرگز نمیتوانند چراهایم را پاسخ دهند و برای عاشق بودنشان دلیل بیاورند
با خودم فکر میکنم مثل خیلی ها ابراهیم وارانه باید بتی را که سالهای سال در ذهنم ساخته أم بشکنم ، چرا که
عشق بهم می آییم و نمی آییم نمیشناسد
.
.نازنین_عابدین_پور

 

فیس نما


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ من دچــآر باید بود.. محصولات ارگانیک حفاظ شاخ گوزنی فرش کاشان - فرش آنلاین | راهنمای خرید و فروش فرش Tyler Michael نچرال فرش خوشبو کننده لهستانی شرکت بهین تاش گردشگری شیراز